Zawody szybowcowe F5J Klub

Jak wspomniano w poprzedniej wiadomości, zakończenie sezonu nie oznacza uziemienia modeli - czynnie uprawiamy naszą pasję zawsze, gdy pozwoli na to pogoda i warunki panujące na lotnisku. I tak, w dzień po Zakończeniu Sezonu Modelarskiego 2019, to jest dnia 13/10/2019 na lotnisku w Kobylnicy rozegraliśmy zawody "elektro-jotek". Formuła "Klub" dopuszczała do zawodów wszystkich, mających dowolne modele zdolne do szybowania po wyłączeniu silnika. Dzięki temu najmłodszy uczestnik naszych zawodów - Eryk, po awarii modelu szybowca nie poddał się, ale postanowił walczyć dalej modelem Fun Cub w klasie modeli nieprofesjonalnych, rekreacyjnych dzielnie rywalizując z innymi "piankami".

Na starcie stanęło 21 zawodników. Niestety, awaria modelu wyeliminowała jednego z nich, więc ostatecznie konkurencję rozegrało 20 osób. Zawodnikom sprzyjała piękna pogoda i doskonałe warunki do lotów. Aż nie chciało się lądować!